2016 KMFS Tournament Teams

** indicates entry fee pending

Pay Tournament Entry Fee

U16/U18 Open Ice Breaker April 15-17
  1. Sherwood Park Adrenaline
  2. Edmonton River City U16 Hornets
  3. Edmonton Warrior Prospects
  4. Edmonton River City Hornets (2000)
  1. Calgary Adrenaline 2000
  2. Edmonton Warriors U16A
  3. Langley Xtreme 98
  4. Kamloops U18
  5. St Albert Angels U18
  1. Langley Xtreme 99
  2. Kelowna Heat U18
  3. Prince George U18 Thunderbirds
  4. St Albert Angels U16
  5. Kobau Koyotes
“C” Ice Breaker April 22-24
U12C
  1. Kelowna Red Devils
  2. Kelowna Greyhounds
  3. Kelowna Panthers
  4. Westside Outlaws (Morris)
  5. Westside Outlaws #2
  6. Penticton U12
U14C
  1. Merged with U16C.
U16C
  1. Enderby Storm
  2. Kelowna Thunder
  3. Kelowna Lifestyles Angels
  4. Summerland Scorch
  5. Westside Outlaws (Yallits)
  6. Vernon Velocity
  7. Penticton Power
  8. Kelowna Flames
  9. Westside Outlaws (Collins)
U19C
  1. Kelowna Howlers
  2. Kelowna Edgecombe Homers
  3. Westside Outlaws (Boyer)
  4. Sicamous Angels
U14/U19 “C” Spring Sizzle April 29 – May 1
U14C
  1. Kelowna Blue Jays
  2. Kelowna Flames
  3. Westside Outlaws (Collins)
  4. North Langley Royals
  5. Penticton Power
  6. Enderby Storm
U19C
  1. South Delta Hawks
  2. North Shore Wildcats
  3. Kelowna Howlers
  4. Kelowna Edgecombe Homers
  5. Sicamous Angels
  6. Vernon Venom
U16 “B” Spring Sizzle May 6-8
  1. Richmond Islanders 2000B
  2. Coquitlam Classics Red
  3. Cloverdale Fury
  4. Vancouver Wildcats
  5. Langley Xtreme 01 (Thacker)
  6. SSWR Thunder 00
  7. South Delta Invaders 2001
  1. Coquitlam Classics U16B – Black
  2. Calgary Adrenaline 2001
  3. Sherwood Park Belles
  4. Langley Xtreme 01 (Cox)
  5. North Shore Stars 01
  6. Langley Xtreme 00
  7. South Delta Invaders 00
  1. Sherwood Park Storm
  2. North Delta Sunfire
  3. North Shore Stars 2000
  4. View Royal Vipers
  5. U16 Thunderbirds
  6. Rivercity Hornets
U12/U16 “C” Spring Sizzle May 13-15
U12C
  1. Kelowna Red Devils
  2. Kelowna Greyhounds
  3. Kelowna Panthers
  4. North Surrey Amazons
  5. Westside Outlaws (Morris)
  6. Westside Outlaws (Allison)
  7. Penticton U12
  8. Trail Stellar Jays
U16C
  1. Enderby Storm
  2. Kelowna Thunder
  3. Ridge Meadows Bombers
  4. Kelowna Lifestyles Angels
  5. Summerland Scorch
  6. North Surrey Nitro
  7. Westside Outlaws (Yallits)
  8. Trail Steelers
  9. Cranbrook Heat
  10. Ridge Meadows Warriors
U18 “B” Spring Sizzle May 20-22
  1. Kelowna Heat
  2. South Delta Invaders 99
  3. Cloverdale Fury 1999
  4. Richmond Islanders 98/99B
  5. Vancouver Wildcats 98/99
  1. North Shore Stars U18
  2. SSWR Thunder 98
  3. Coquitlam Classics 99
  4. Kamloops U18B
  5. Prince George U18 Thunderbirds
U12 “B” Spring Sizzle June 3-5
  1. Kelowna Heat
  2. Langley Xtreme 05
  3. Langley Xtreme 2004
  4. South Delta Invaders 2004
  1. Cloverdale Fury 2004
  2. Richmond Islanders 2004B
  3. Coquitlam Classics
  4. Abbotsford Valley Venom 04
U14 “B” Spring Sizzle June 3-5
  1. Kelowna Allstars
  2. North Shore Stars 2002
  3. South Delta Invaders 2003
  4. Port Coquitlam Ravens
  5. Ridge Meadows Rage 03
  6. Richmond Islanders 2002B
  1. SSWR Thunder 03
  2. Cloverdale Fury 02
  3. TriCity Titans 02B
  4. Surrey Storm 03B
  5. Parksville Rage
  1. North Delta Sunfire
  2. Prince George U14 Thunderbirds
  3. Ridge Meadows Rage 02B
  4. Richmond Islanders 2003B
  5. SSWR Thunder 2002B
U10C Jamboree June 10-12
  1. Penticton Power
  2. Penticton Lake Monsters
  3. Kelowna Black (Barton)
  4. Enderby Storm
  5. Kelowna U10 (Wozny)
  6. Sicamous Bull Dogs


** indicates entry fee pending

Pay Tournament Entry Fee