Tournament Teams 2015

2015 Tournament Teams


Open Ice Breaker April 17-19 2015

  1. Kelowna Heat U16B
  2. Kelowna Heat U18A
  3. Penticton Power U18B
  4. Kootenay Kodiaks U18B
  5. River City Hornets U16A
  6. Similkameen Kobau Koyotes (Cawston) U16B
  7. Westside Outlaws (W. Kelowna) U19C
  8. Edmonton Warriors Edge U18B
  9. St Albert Angels U16A
  10. St Albert Angels U18B


“C” Ice Breaker April 24-26 2015

U12C
  1. Kelowna Blue Jays – Kover
  2. Westside Outlaws
  3. Kelowna Red Devils – Joyce
  4. Enderby STORM
U14C
  1. Enderby Storm
  2. Westside Outlaws
  3. Kelowna Red Devils – Lindsay
  4. Kelowna – Lawrence
  5. Vernon Velocity – Topping
U16C
  1. Summerland Scorch
  2. Kelowna – Kam
  3. Westside Outlaws – Yallits
  4. Vernon – Campbell
  5. Westside Outlaws – Nelson
U19C
  1. Edgecombe Homers
  2. Kelowna Howlers
  3. Westside Outlaws
  4. Kelowna Klash
  5. Enderby STORM
  6. Prince George Thunderbirds
Wait list for teams interested in participating
  1. U19C – Vernon


U14/U19 “C” Spring Sizzle May 1-3

U14C
  1. Westside Outlaws – Wright
  2. New West Royals
  3. North Langley – Stefanyk
  4. Kelowna Red Devils
  5. Kelowna – Lawrence
U19C
  1. Edgecombe Homers**
  2. Kelowna Howlers**
  3. Westside Outlaws
  4. North Shore Dolphins
  5. Kelowna Klash
  6. Vernon**
  7. Sicamous Stingers
  8. Port Coquitlam – THE HULKS


U16B Spring Sizzle May 8-10

  1. Kelowna Heat U16
  2. Chilliwack Stealers
  3. Ridge Meadows Rage 99/00
  4. Richmond Islanders 2000B
  5. South Delta Invaders 00
  6. Cloverdale Fury 99
  7. South Delta Invaders 99
  8. SSWR Thunder 2000
  9. Langley Xtreme 99
  10. Similkameen Kobau Koyotes
  11. Vancouver Y2K Wildcats
  12. North Shore Stars 2000
  13. View Royal BoomStix U16
  14. Coquitlam Classics 99
  15. Langley Xtreme 2000
  16. PG Thunderbirds
Wait list for teams interested in participating
  1. Vancouver Wildcats 99


U12/U16 “C” Spring Sizzle May 22-24

U12C
  1. Kelowna Blue Jays**
  2. Westside Outlaws**
  3. Ridge Meadows Blue Jays
  4. Mission Mayhem
  5. Penticton Power – Denton
  6. Kelowna Red Devils**
  7. Vancouver Green Socks
U16C
  1. Summerland Scorch
  2. Kelowna – Kam
  3. Westside Outlaws – Yallits
  4. Ridge Meadows Bombers
  5. The Richmond Stealers
  6. Penticton Power
  7. Westside Outlaws – Nelson**
  8. Vernon Velocity**


U14B Spring Sizzle May 29-31

  1. Kelowna Heat U14
  2. Ridge Meadows Rage 2001
  3. TriCity Titans 2002
  4. Port Coquitlam Ravens 2002B
  5. West Kootenay
  6. TriCity Titans 2001
  7. Coquitlam Classics
  8. Langley Xtreme 2002
  9. Prince George Thunderbirds
  10. Langley Xtreme 2001
  11. SSWR Thunder 2001


U10 Jamboree June 12-14

  1. Westside Outlaws U10
  2. Kelowna U10
  3. Kelowna U8
  4. Penticton U10
  5. Enderby Storm U10
  6. Penticton U8